Chráněné bydlení

Od 1.2.2014 poskytujeme sociální službu chráněné bydlení ve městech Nové Město nad Metují, Jaroměř a Třebechovice pod Orebem. Od 1.1.2016 byla služba rozšířena o další středisko v Náchodě od 1.6.2020 o nové středisko v Jaroměři.

 

Posláním služby je poskytnout bydlení dospělým lidem s lehkým mentálním postižením nebo s Aspergrovým syndromem, kteří potřebují podporu při obstarávání běžných denních záležitostí. Míra podpory je dojednána individuálně s každým uživatelem takovém rozsahu, aby mu umožnila žít co nejvíce samostatně, životem srovnatelným s jeho vrstevníky.

Vize: " Chvi žít v místě, kde to znám."

Cílem služby je podporovat uživatele tak, aby zvládl žít bezpečně a samostatně v bytě, v běžné zástavbě a pokud možno ve svém přirozeném prostředí. Důraz je kladen na podporu uživatele v obstarávání osobních záležitostí a trávení volného času dle svých představ. Uživatelé se vedou k co největší samostatnosti a zodpovědnému rozhodování o svém životě. Je snahou identifikovat rizikové situace pro uživateele a podporovat ho tak, aby i v době nepřítomnosti pracovníka v domácnosti tyto situace zvládl sám nebo uměl vyhledat pomoc.


Cílová skupina: lidé s lehkým mentálním postižením od 18 let do 64 let věku, s trvalým pobytem v Královéhradeckém kraji, kteří potřebují asistenci a podporu při realizaci úkonů a činností běžného života (byty nejsou bezbariérové, kromě domu v Náchodě – bezbariérové přízemí).


Celková kapacita: 23 uživatelů


Kde je služba poskytována: v běžné bytové zástavbě
Jaroměř: kapacita celkem 9 uživatelů (jednolůžkové pokoje)
1. byt pro 3 uživatele, ul. Na Zavadilce čp.790
2. rodinný dům pro 6 uživatelů, ul. Dr. Paula 749
Nové Město nad Met.: kapacita celkem 5 uživatelů (jednolůžkové pokoje)
1. byt pro 2 uživatele, ul. Havlíčkova čp. 292
2. garsonka pro 1 uživatele, Pod Výrovem čp. 1151
3. byt pro 2 uživatele, ul. Johnova čp. 303
Třebechovice pod Orebem: kapacita pro 3 uživatele (jednolůžkové pokoje)
byt pro 3 uživatele, ul. Čs. legií čp. 125
Náchod: kapacita 6 uživatelů
dům pro 6 uživatelů, ul. Příkopy čp. 1107 (2 jednolůžkové pokoje, 2 dvoulůžkové pokoje)

Vybavenost bytů: Všechny byty mají kompletně vybavenou kuchyň (nádobí, elektrospotřebiče). Pokoje pro uživatele jsou standardně vybaveny lůžkem, nočním stolkem, stolem se židlí, skříněmi a komodami na uložení osobních věcí uživatele.
V každém bytě je k dispozici pračka, televizor, radiomagnetofon, telefon, internetové připojení.

U domů v jaroměři a v Náchodě je pro uživatele k dispozici zahrada s altánem, kde uživatelé mohou trávit volný čas a zpříjemnovat si chvíle zahradními pracemi - pěstování bylinek, zeleniny.

 

yes LETÁK CHB 


Zpracováno systémem WEBEasy od firmy TH SOFT. Vytištěno ze stránek www.domov-dedina.cz 23. 7. 2024, 02:01