Středisko Přepychy

altan_v_zahrade.jpg

Altán v zahradě

kuchyn.JPG

Kuchyň

pokoj.JPG

Pokoj

Prepychy_Zluty_dum.JPG

Letecký pohled - zelený dům

zahrada.JPG

Zahrada a altán

Zeleny_dum__Prepychy.JPG

Zelený dům

zimni_zahrada_Prepychy.JPG

Zimní zahrada

zluty_dum.JPG

Žlutý dům

 

V každém domě jsou 2 domácnosti , které jsou vnitřním uspořádáním podobné běžným rodinným domům. Každá domácnost je určena pro 9  uživatelů. Pokoje jsou jednolůžkové a dvoulůžkové s vlastním sociálním zařízením. Součástí jsou moderně vybavené kuchyně, obývací pokoje s jídelnou, společenské místnosti, koupelny, zimní zahrady, účelně vybavené pracovny, prádelny a zázemí pro personál. Domy jsou obklopeny okrasnou zahradou s altánem a pergolou, kde uživatelé mohou trávit čas.

Z koncepce středisek, které se svojí formou přibližuje fungování "běžné rodinné domácnosti", vyplývá i denní program, který je přizpůsoben konkrétním aktuálním potřebám - zajištění stravy, úklidu, práce na zahradě, vzdělávacích činností, volnočasových aktivit, zajištění zdravotní péče aj.

Uživatelé se bezpečně orientují v obci Přepychy, zvládají za podpory, nebo bez podpory spolupráci s veřejnými službami. Uživatelé mají možnost využití nabídky kulturních a společenských akcí dle vlastního výběru. Povedlo se začlenění uživatelů do běžného života, jsou součástí obce, kde žijí.

 

Kontakty 

Fotogalerie střediska Přepychy  

Prezentace střediska Přepychy

VIDEO: Život Jany Vrbové v Domově Dědina-středisko Přepychy


Zpracováno systémem WEBEasy od firmy TH SOFT. Vytištěno ze stránek www.domov-dedina.cz 23. 7. 2024, 00:11