slide1 slide2 slide3 slide4 slide5 slide6 slide7

Současnost Domova

 
Tisk článku  
V nově vybudovaném zařízení rozmístěném do čtyř středisek /Opočno, Klášter nad D., České Meziříčí, Přepychy/ žijí naši uživatelé od roku 2007.

Během této doby urazili uživatelé, zaměstnanci, ale i běžní sousedé kus cesty v sociální integraci a v přístupu k sobě navzájem. Uživatelé se naučili využívat všech dostupných služeb v obci, účastní se společenských a kulturních aktivit, cítí se již jako "místní". Mnozí  se pracovně uplatnili  a někteří  samostatně dojíždějí do služeb sociální rehabilitace  Pferda  -  kaváren  Láry Fáry  v Náchodě a Rychnově  nad Kn., či tréninkové  pekárny v Kvasinách.
 
Ve svých domácnostech uživatelé využívají  svých dovedností  v maximální míře. Je tu místo pro rozvoj vztahů s rodinou, přáteli i zvířecími mazlíčky.
 
Přestože jsou střediskové obce od sebe několik kilometrů vzdálené, všichni máme příležitost se potkávat na mnohých společenských akcích, návštěvách a při vzdělávacích akcí ve středisku  v Opočně.
 
Od 1.2.2014 poskytujeme sociální službu chráněné bydlení ve městech Nové Město nad Metují, Jaroměř a Třebechovice pod Orebem.

     
yes  LETÁK DOZP